دانشگاه علمی کاربردی واحد47تهران

گزارش جشنواره اقوام رشته مدیریت امور فرهنگی

برگزاری تاریخ ۷ امرداد ۱۳۹۷

اولین جشنواره فرهنگی هنری، با هدف معرفی آداب و رسوم اقوام و هنرهای اصیل ایران که در دستان تک تک این مرز و بوم قرار دارد، با نمایش صنایع دستی، آثار هنری، جشنواره غذا و نمایشگاه لباس به نمایش در آمد.

هدف از برگزاری این نمایشگاه در واقع طرحی در خصوص کارورزی بود؛ ولیکن بهانه ای برای دانشجویان مدیریت امور فرهنگی در معرفی یک کار و فعالیت فرهنگی است که برای اولین بار در دانشگاه  علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۴۷ در رشته امور فرهنگی، صورت پذیرفته است.

این جشنواره با همت، دانش و تلاش کاورزان فرهنگی اجرا گردید و امید است مورد قبول مسئولان دانشگاه قرار گرفته و به عنوان یک فعالیت فرهنگی الگویی مناسب برای کار عملی دانشجویان این رشته در آینده، قرار گیرد.

طرح این برنامه با گرد هم آمدن حدود ۶۰ دانشجو تهیه و تمامی کارهای اجرایی نمایشگاه را خود دانشجویان زیر نظر استاد کارورزی خویش سرکار خانم دکتر افسر افشاری نادری به اجرا درآورده و این بهانه ای برای نشان دادن شخصیت علمی و کاربردی دانشجویان و کار تیمی و وحدت میان دانشجویان قرار گرفت.

در این فعالیت تکثری از ضعف و قدرت دانشجویان کنار هم قرار گرفته و گروه های ستاد هماهنگی، تقسیم بندی گروه ها، کارگاه آموزشی و جلسات توجیهی از طریق فضای مجازی توسط دانشجویان و استاد مربوطه به اجرا در آمد و اکثر دانشجویان در بخش های مختلف تمام تلاش خود را بعمل آوردند تا بهترین بهره مناسب را از این شرایط گرفته و بهترین کار خود را به اجرا در آورند.

آقای دکتر فرزانه، ریاست محترم این واحد و سرکار خانم مهندس احمدی فرد، مدیریت محترم امور دانشجویی و سایر کارکنان نهایت همکاری را با این برنامه بعمل آوردند و امکانات مرکز را برای هماهنگی های لازم در اختیار دانشجویان قرار دادند.

کار پژوهشی مرتبط با جشنواره در هفته های اولیه و بررسی قومیت و شهرهای مورد بررسی در غرفه ها انتخابی بوده است تا کاملا با شهر و یا شهرهای مورد نظر به لحاظ قومیتی، فرهنگی، جغرافیایی و معیشتی آشنا شوند. سپس در هفته های بعدی پژوهش در باره تولیدات و محصولات فرهنگی شهرهای مورد نظر و تهیه شناسنامه محصولات و تولیدات فرهنگی و نصب آن بر روی محصولات بوده است.

همین طور در هفته های میانی، طراحی و تهیه کارت دعوت (به کمک آقای ششگل)، پوستر، بروشور و بنر با کمک مرکز، برای غرفه ها بوده است که به صورت گروهی تقسیم وظایف شده است و در نهایت در هفته های پایانی، تهیه وسایل مورد نیاز در آرایش غرفه ها و حمل آن به دانشگاه و تزیینات غرفه ها و در نهایت اجرای جشنواره بوده است که در عکس های مختلف از زوایای مختلف می توانید شاهد برگزاری این جشنواره باشید. ضمنا مراسم زنده این اجرا که توسط کارشناس محترم IT ، آقای مهندس سروش تهیه شده، در آدرس،( uast 47 ) در اینستاگرام قابل مشاهده می باشد.

ضمنا در این جشنواره گروه عکاسی رشته عکاسی واحد با هماهنگی سرکار خانم نورایی مدیر گروه محترم، کارهای عکاسی و فیلمبرداری را بر عهده داشتند. همین طور سرکار خانم نادر دل مدیرمحترم آموزشی واحد و مدیران محترم گروه های نقاشی و گرافیک سرکار خانم صالحی و انصاری نیز در این جشنواره حضور داشته و این جشنواره را مورد حمایت خود قرار دادند.

سر گروه هایی که برای این جشنواره بسیار تلاش کردند؛ خانم ها: زبیده قائم، سمیه قدمی،  راضیه طاهر مفرد، نازی اخلاقی، سمیرا محبی و آقایان: محمد محسنی اژه یی، علی مرادی، بچنگیز بختیاری و رسول موحدی بوده اند.

غرفه ها شامل: لر بختیاری، ترک قشقایی، و قومیت ایرانی عرب ، آذری، گیلکی، فارس و کرد، مازندران و استان گلستان و بلوچ بودند.

اجرای این جشنواره سبب خشنودی و استقبال گروه فرهنگ و هنر و سایر رشته های درسی این واحد، قرار گرفت.

نمایشگاه اقوام ایرانی
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.